Contact RSS Facebook
Rezervace: +420 734 204 906 | rezervace@autokempfulnek.cz

Táborový deník II. turnus 2017

 

ČTVRTEK A PÁTEK

I další táborové dny si všichni užíváme. I přes nepřízeň počasí a množství bouřek a deště to všichni zvládáme. Naštěstí bouřka jen zhoršila připojení k internetu, proto má náš táborový deníček mírně zpoždění.
Za poslední 2 dny jsme zvládli postavit indiánské vesnice, najít poklad a soutěžit v koňských derby bez koní. Při deštivém večeru si každý Indián vyrobil náramek na památku.
Velké pokroky udělali všichni i v jízdě na koni. Většina našich Indiánů už zvládají ovládat koně a dokonce i jezdit sami. Každý rodič se o tom v neděli může sám přesvědčit.

Odjezd z tábora je v zítra (v neděli) kolem 10:00. Každé dítě přivede své rodiče na jízdárnu, kde bude probíhat ukázka jízdy na koni.

Všechny táborové fotky (a že jich máme zase několik set ) budou postupně ode dneška k vidění na: www.taborjerlochovice.rajce.idnes.cz

 

STŘEDA

Všichni jsme úspěšně zvládli další, jeden z nejnáročnějších dní. Máme za sebou celodenní výlet. Autobusem jsme dojeli do Suchdola nad Odrou, kde jsme navštívili expozici o Pony Expressu. Myslím, že všem se tato výstava líbila, a že místní muzem ještě někdy navštíví. Naše další cesta směřovala na Kletnou, odkud jsme se vydali pěšky až na rozhlednu Pohoř. I když to byly celé 3 km do kopce, všichni cestu zvládli. Po návratu šly 2 kmeny ještě jezdit na koních a další 2 se naučili zase něčemu novému o koních. Večer jsme si udělali táborák a po opékání špekáčků si pro nás Verča a Jirka přichystali stezku odvahy. Jelikož máme samé odvážné Indiány. Na tuto strašidelnou cestu se s odvahou všichni vydali.

 

ÚTERÝ

Úterý je za námi a my jsme si ho zase všichni krásně užili. Opět jsme se mnohému přiučili u koní. Ježdění na koních není jen o té samotné jízdě, ale také o krmení, čištění a uklízení. Musím říct, že všichni rodiče našich táborníků mohou být na své ratolesti pyšni, protože nikdo z nich práce vůbec nebojí.
Dokonce jsme se naučili i batikovat a každý Indián si domů odveze na památku nabatikovaný šátek a někteří i svá trička.
Také už mají všechny 4 kmeny své vlajky, které už jsou hrdě vystaveny v naší jídelně.
Dokonce už 2 kmeny zvládnou popsat barvy koní a znají jednotlivé barvy koní. Ví, že nám po pastrvinách pobíhají vraníci, ryzáci i hnědáci.
Večer jsme se dozvěděli, co je to Pony Express a co jezdci Pony Expressu měli za úkol jezdecká pošta). Protože ve středu nás čeká velký výlet do Suchdola nad Odrou, kde je muzeum Pony Expressu. Naše další putování bude vést až na rozhlednu n a Pohoř. Věřím, že všichni cestu zvládnou a ve zdraví se všichni vrátíme na velký táborák.

 

PONDĚLÍ

„Hurá!! Joo!! Konečně!“ se ozývalo z úst našich táborníků, když se dozvěděli, že je čeká první den u koní. První 2 kmeny jezdily na koních dopoledne, zatímco další 2 kmeny se dozvěděly něco o životě Indiánů, o objevení Ameriky a jako správní Indiáni se naučili poznávat stopy zvířat. Odpoledne se skupiny vyměnily. Během dne jsme také zvládli udělat nástěnky jednotlivých kmenů, zahrálii si pár her a soutěžili v celotáborové hře. Také každý Indián dostal táborový deníček, který ho bude provázet po celý týden, a do kterého si budou zapisovat všechny získané znalosti a pokroky v jízdě na koni. Večer jsme zakončili velkým filmových promítáním.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NEDĚLE

První táborový den jsme úspěšně zvládli. V Jerlochovicích se nám vytvořily 4 nové indiánské kmeny: kmen Žlutých nožů, Apači, Delavarové a MA-WO-MA. Společně jsme se seznámili a hráli hry. Jako správní Indiáni jsme si všichni vyrobili indiánské čelenky. Zítra už nás čeká první výcvik v jízdě na koních.

Fotka uživatele ATC Fulnek - Agro turistické centrum.
Fotka uživatele ATC Fulnek - Agro turistické centrum.
Fotka uživatele ATC Fulnek - Agro turistické centrum.
Fotka uživatele ATC Fulnek - Agro turistické centrum.